Płyta „Elbing 1904”

 

<br />

Niedawno od jednego z gości naszej niemiecko-polskiej strony otrzymałem ciekawą korespondencję. Oto ona:

 Poszukuję pomocy w celu wydania płyty z muzyką bezpośrednio dotyczącą miasta Elbląga. 

W bieżącym roku nagrałem płytę "Elbing 1904", na której znajdują się utwory nawiązujące do historii Elbląga. W utworach muzycznych pojawiają się autentyczne odgłosy pochodzące z miasta – gwar ludzi, odgłosy różnych modeli elbląskich tramwajów (nagrane w zajezdni), dzwony katedry, odgłosy samolotów elbląskiego aeroklubu i inne charakterystyczne dźwięki dla naszego miasta. Pierwszym utworem jest "Wehikuł czasu", który przenosi słuchaczy do Elbląga sprzed ponad 100 lat. Kolejne utwory mają już niemieckie tytuły, aby słuchacz mógł autentycznie przenieść się w swej wyobraźni do tamtych czasów. 

Do nagrania płyty zaprosiłem muzyków: Bartosza Turkowskiego (bas i perkusja elektroniczna Simmons), Dariusza Knittera (gitara elektryczna) oraz Mirosława Karasiewicza (gitara akustyczna). 

Materiał z płyty "Elbing 1904" został już wielokrotnie zaprezentowany podczas moich koncertów, zarówno w Elblągu, jak i w innych miastach. Można śmiało powiedzieć, że muzyka zawarta na tej płycie jest swoistą wizytówką Elbląga. Kilka utworów można odsłuchać pod adresem: http://www.sellaband.com/krupski

 Dotychczas wiele zrobiłem w celu wydania płyty – nagrałem cały materiał w swoim studio nagraniowym (trwało to kilka lat), zorganizowałem sesję fotograficzną, zaprojektowałem okładkę do płyty, wypromowałem tę płytę zarówno na koncertach, jak i w elbląskich mediach – prasie i radio a już wkrótce fragmenty koncertów mają pojawić się w elbląskiej telewizji. Płyta czeka na wydanie i stąd moja prośba o wsparcie finansowe, ale nie tylko. Potrzebuję również pomocy w rozreklamowaniu tej płyty (np. na Pana stronie internetowej), a nie chodzi przecież o towar codziennego użytku, a o kawałek historii Elbląga wpleciony w muzykę, a zatem chodzi o kulturę i sztukę. 

Zapraszam na moją stronę internetową, na której znajdzie Pan więcej informacji o mojej osobie, dorobku artystycznym i twórczości.

 

Pozdrawiam,

Piotr Krupski 

 

 

 

Pan Piotr dzięki swojemu magicznemu strojowi wyczarował piękne kamienice przy elbląskim  Targu Rybnym,  z widokiem starej wieży kościoła Św. Mikołaja. 

 

*** 

Wydanie płyty doczekało się szczęśliwego finału. Można ją nabyć min. w elbląskiej restauracji „Pod Kogutem” na Starówce lub zaglądając do Internetu pod adresami:

www.krupski.eu

www.neoprim.eu