Księga gości

 
 
 
 
 
 
 
7 wpisów.
Felix z Berlin napisał/a maj 1, 2019 o 5:14 pm
Urodzilem sie przed 70 laty w tym miescie, czesto bywalem w nim a zamierzam wkrotce osiasc tam na stare lata. Pieknieje to miasto wraz z roku na rok a jego historia jest bardzo ciekawa. Niech zyje i rozkwita to miasto dalej. Felix M.
Włodzimierz z Skupień napisał/a luty 12, 2019 o 9:59 am
Od kilku dni z zapartym tchem studiuję zdjęcia, wspomnienia ,opisy.To fasynujący zapis historii, może nieraz mieco zbyt sentymentalny, lecz autentyczny. Ja jetem związany z Elbągiem od 1.03.1956 , kiedy to przyszedłem na świat w tym stary, pięknym mieście.Nie dane mi było przezyc tam zbyt wielu lat. Rodzice w 1961 przeprowadzili się do Gdyni, ojcoec pływał na statkach handlowych w PLO i chciał mieszkać bliżej portu. Mam od zawsze w pamięci zapisane wspomnienia 5-latka i własnie na tej stronie znalazłem wiele miejsc, związanych z moim krótkim pobytam w Elblągu.Mieszkaliśmu w pobliżu Parku Modrzewiowgo, na ul. Działdowskiej, w domkach wybudowanych bodaj w 1930 roku , po dojściu do władzy Hitlera w ramch budownictwa dla ludu. Do przedszkola chodziłem wzdłuż Katzenteichu do sióstr zakonnych w kościoele św. Wojciecha. Pamiętam stado gęsi, które mi zagradzały ścieżkę i syczały na postrach, tak że musiałem nieraz uciekać przed ich atakiem. Och, wiele,wiele wspomnień. Może by się dało nawiązać knwesrsację z kimś, kto ma podobne wspomnienia. Może być też po niemiecku. Włodek
lustra łódź z Łódź napisał/a marzec 3, 2018 o 12:02 am
Witam,bardzo fajne miasto,mam tam rodzinę więc często zaglądam,pozdrawiam.
Paweł napisał/a lipiec 31, 2017 o 2:18 pm
Byłem w Elblągu jeden raz i muszę przyznać, że to naprawdę piękne miasto 🙂
Paweł z Elbląg napisał/a marzec 29, 2017 o 12:11 pm
Super strona, choć w kilku miejscach aż prosi się o zdjęcia by móc porównać to czego już nie ma, albo było z tym co jest teraz.
Sklep żeglarski z Bydgoszcz napisał/a listopad 21, 2015 o 11:32 pm
Bardzo fajna strona. Szczególnie interesujący był artykuł "Elbląskie statki" Pozdrowienia przesyła sklep żeglarski Yachtaman.
PawelQ z PawelQ napisał/a listopad 9, 2015 o 9:52 pm
Witam, wlasnie dodalem ta strone do moich ulubionych, ma potencjal, ale musze ci powiedziec, ze jest slabo widoczna w google. Zasluguje na lepsze pozycje w google. Jest rzecz ktora ci sie na pewno przyda, poszukaj sobie w google - niezbednik dla kazdego webmastera